Denna vecka har vi ett tema i matbaren och matmarknaden som vi vet kommer uppskattas av många, nämligen råbiff! I vår butik kan du köpa med dig hem tre olika sorters råbiff och i matbaren serveras tre sorters råbiff, perfekt matchade med utvalda viner. Välkommen in på onsdags-AW!
- Just nu på Sturehof -
Snaps- och assiettdagarna
På Sturehof har vi en flera år lång tradition där vi tillsammans med våra gäster välkomnar den svenska sommaren – den stolta traditionen kallar vi för Snaps- och assiettdagarna.
Fira nationaldagen på Sturehof
Varmt välkommen till Sturehof lördag den 6 juni för att fira nationaldagen. I år har vi komponerat en trerättersmeny som hyllar klassiska svenska smaker.
Upplev fotbolls-VM på Sturehof
I sommar gör vi plats för fotbolls-VM på Sturehof, men på vårt sätt. Vi vill att matcherna ska förstärka restaurangupplevelsen, inte ta över den.
Midsommarfirande
Letar du efter en restaurang i Stockholm som har öppet på midsommar? Varmt välkommen till oss på Sturehof. Vi har en lång tradition av att fira midsommar tillsammans med våra gäster, nya som stammisar.