På torsdag den 27 april mellan klockan 15:00 och 18:00 kommer Skedvi Bröd att besöka butiken på Stureplan. Under besöket kommer de erbjuda smakprov på sitt läckra knäckebröd och i matbaren kommer du att kunna beställa vår klassiska Sturehof-macka med strömming på Skedvis knäckebröd. Varmt välkommen!
- Just nu på Sturehof -
Skaldjurskvällar i Matbaren
I vår bjuder vi in till några härliga kvällar med fokus på både varma och kalla skaldjur! Kom och njut av en meny helt dedikerad till det bästa från havet, presenterad på vår svarta tavla.
Riesling- och sparrisdagar
Den 29–30 april hyllar vi vårens smaker och råvaror med Riesling- och sparrisdagar på Sturehof.
Assiettdagarna
Under assiettdagarna på Sturehof får du möjligheten att smaka på det absolut bästa ur svensk mattradition.
Midsommarfirande
Letar du efter en restaurang i Stockholm som har öppet på midsommar? Varmt välkommen till oss på Sturehof. Vi har en lång tradition av att fira midsommar tillsammans med våra gäster, nya som stammisar.